Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Innowacyjne usługi księgowo-kadrowe

W 2009 roku Eproco otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizacje projektu: „Wykorzystanie nowych technologii dla rozwoju funkcjonalności biura rachunkowego”.

Realizacja powyższego projektu była podstawą do rozpoczęcia wdrażania w naszym biurze rachunkowym własnego i nowoczesnego projektu „Innowacyjne usługi księgowo-kadrowe”.

Rozwój innowacyjności świadczonych przez naszych pracowników usług wynika z rozwiniętej techniki prowadzenia księgowości, co było możliwe dzięki zakupowi nowoczesnych, certyfikowanych serwerów o wysokiej wydajności wraz z najnowszym oprogramowaniem, które poprawiło jakość usług naszego biura.

Realizacja umowy o dofinansowanie powiązana była również z wymianą infrastruktury komputerowej, dzięki czemu nasi pracownicy pracują na ekologicznych i wydajnych komputerach i urządzeniach biurowych.

Uruchomiony został system pracy na dokumentach elektronicznych, który przy zastosowaniu automatycznej weryfikacji danych przez nasze programy oraz systemy urzędowe eliminuje ewentualne błędy już na etapie tworzenia dokumentacji. Dodatkowo, system ten umożliwia elektroniczną wymianę danych z urzędami publicznymi, co wyeliminowało konieczność osobistego odwiedzania urzędów i posługiwania się dokumentami w wersji papierowej.

Dla naszych klientów został udostępniony Pulpit Menedżera, dzięki któremu mają dostęp do aktualnych danych finansowych i bieżących raportów o swoich przedsiębiorstwach przez całą dobę, z dowolnego miejsca na Ziemi z dostępem do Internetu.

Zaawansowane oprogramowania wykorzystywane w biurze pozwalają administrować wszystkimi procesami występującymi w naszym biurze rachunkowym. Uzyskane w ten sposób informacje wykorzystywane są do poprawy wydajności obsługi księgowej oraz do wprowadzania automatyzacji w powtarzalnych i cyklicznych czynnościach wykonywanych przez naszych pracowników, dzięki temu oferta biura rachunkowego Eproco jest atrakcyjna cenowo i obejmuje szeroki wachlarz usług.

Wykorzystana w naszym biurze rachunkowym infrastruktura komputerowa i nowoczesne oprogramowanie pozwala nam obsługiwać podmioty gospodarcze z terenu całej Polski oraz z terenów Unii Europejskiej (Eproco posiada klientów m.in. w Wielkiej Brytanii). Wdrożony system obsługi firm umożliwia nam elektroniczną wymianę danych z klientem bez konieczności przesyłania i dostarczania dokumentów w wersji papierowej. Ponadto, nasz Dział Wsparcia Informatycznego jest w stanie rozwiązywać problemy programowe i zarządzać komputerami klienta zdalnie z siedziby naszego biura. Dzięki temu, komputery klienta są na bieżąco zarządzane, administrowane i archiwizowane bez konieczności korzystania z usług firm zewnętrznych, co znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa danych klienta.

Kolejnym etapem wdrażanym przez Eproco jest rozpowszechnienie zdalnej obsługi księgowo-kadrowej wśród większej ilości firm z terenu kraju. Rozwój wdrażanego systemu ograniczy koszty naszych klientów związane z zakupem oprogramowania księgowego oraz zapewni jeszcze szybszy dostęp klienta do aktualnych informacji finansowych o jego firmie. Jednocześnie praca w jednym środowisku programistycznym zwiększy kontrolę biura rachunkowego nad dokumentacją klienta i jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo ochrony danych klienta i pozwoli wyeliminować jakiekolwiek błędy, które w wielu firmach powstają, gdy obsługą dokumentacji w firmie zajmuje się większa ilość pracowników klienta.

Dodatkowo, wdrożona informatyzacja usług świadczonych przez Eproco umożliwiła integrację oprogramowania biura rachunkowego z wieloma instytucjami publicznymi, oprogramowaniami i systemami bankowymi, dzięki czemu codzienne czynności wykonywane przez pracowników klienta wykonywane są w sposób automatyczny przez oprogramowanie biura rachunkowego. Pozwala to na efektywne wykorzystanie czasu pracy pracowników klienta oraz na zwiększenie ich wydajności dzięki odciążeniu ich od powtarzalnych i czasochłonnych czynności organizacyjnych w firmie.

Dla wielu klientów, Eproco przygotowuje szczegółowe analizy z informacją zarządczą, dzięki którym osoby zarządzające przedsiębiorstwem posiadają aktualne dane dotyczące sprzedaży, przychodów, kosztów, wydajności pracowników, wierzytelności, obrotów w magazynie, wynagrodzeniach i premiach pracowniczych oraz wiele innych informacji. Przygotowane analizy są niespodziewanie szczegółowe, dzięki czemu w jednym miejscu kierownicy przedsiębiorstw i właściciele posiadają precyzyjne informacje o wszelkich procesach występujących w ich firmach. Wszelkie analizy mogą być indywidualnie dostosowywane do potrzeb klienta.

W 2011 roku Eproco otrzymało wyróżnienie oraz certyfikat Wielkopolskiej Jakości m.in. za zaawansowanie technologiczne i nowoczesność stosowanych rozwiązań informatycznych, stałe doskonalenie metod działania i katalog usług rozwijany zgodnie z zapotrzebowaniem klientów. Wspomniane wyróżnienie i certyfikat jest wynikiem wdrażanego projektu innowacyjnego biura rachunkowego. Stały rozwój innowacyjności usług biura rachunkowego został również doceniony w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju, gdzie w etapie ogólnopolskim Eproco otrzymało wyróżnienie Wizjoner IT.

Koordynatorem opisanego powyżej projektu "Innowacyjne usługi księgowo-kadrowe", które jest wdrażane w Eproco od 2009 roku jest Jakub Płocharz – specjalista ds. księgowości i informatyzacji usług.