Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Historia firmy

Biuro rachunkowe Eproco rozpoczęło swoją działalność w 1999 roku. Początkowo firma funkcjonowała pod nazwą: Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Eproco Sp. z o.o., lecz stały rozwój firmy i chęć większej promocji firmy zaowocowały w 2008 roku zmianą nazwy na: Centrum Biurowe Eproco Sp. z o.o. W roku 2011 spółka została przekształcona w spółkę komandytową i posługiwała się nazwą: Centrum Biurowe Eproco Sp. z o.o. Sp. k. Obecnie firma działa pod nazwą: Biuro Rachunkowe Eproco Sp. z o.o. Sp. j. Prezesem Zarządu Spółki jest dr Jacek Płocharz, który zorganizował działalność i prowadzi ją od początku istnienia spółki.

Swoją działalność przedsiębiorstwo rozpoczęło jesienią 2000 w wynajętym piętrze budynku przy ulicy Sierakowskiego 8 w Ostrowie Wielkopolskim, a zakres działalności obejmował obsługę przedsiębiorstw z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa z tego sektora potrzebują przede wszystkim wsparcia w ramach usług doradczych i outsourcingu w zakresie usług księgowych oraz kadr i płac. Dlatego oferta Spółki obejmowała doradztwo z zakresu działalności gospodarczej oraz prowadzenie ksiąg rachunkowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W kolejnych latach swego funkcjonowania Eproco rozszerzyła swoją działalność o kolejne dziedziny. W październiku 2005 roku utworzona została Agencja Pracy Tymczasowej, która została wpisana do Rejestru Agencji Zatrudnienia prowadzonego przez ministra właściwego do spraw pracy oraz do Rejestru Instytucji Szkoleniowych przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu. Celem jej funkcjonowania było zatrudnianie pracowników, a następnie udostępnianie ich innym pracodawcom przy pracach sezonowych, okresowych, doraźnych lub w zastępstwie nieobecnych pracowników.

Stały rozwój przedsiębiorstwa, a przede wszystkim zwiększające się w sposób stały grono klientów oraz możliwości ich obsługi spowodowały stopniowy wzrost zatrudnienia. Obecnie liczba pracowników wzrosła do około 40 osób i stale wzrasta, a wśród pracowników znajdują się ekonomiści, księgowi, prawnicy i informatycy. Szeroki zakres zawodowy zatrudnionych pracowników pozwala na wspieranie przedsiębiorców w różnych obszarach ich działania i zapewnia rozwiązanie wszystkich problemów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Chcąc jeszcze lepiej świadczyć usługi na rzecz klientów w 2005 roku Spółka podjęła współpracę jako Autoryzowany Partner firmy COMARCH S.A., znanego dostawcy systemów informatycznych. Wynikiem tego jest możliwość współpracy z klientami Eproco z wykorzystaniem Internetu i programów komputerowych firmy COMARCH S.A., polegająca na prowadzeniu obsługi księgowej w ramach outsourcingu z jednoczesnym pozostawieniem dokumentów źródłowych w siedzibie klienta. Dzięki czemu Spółka może obsługiwać klientów z drugiego krańca Polski, np. z Górki w Małopolsce.

Zwiększająca się liczba pracowników oraz zakres usług świadczonych przez Eproco spowodowały, iż konieczne stało się posiadanie odpowiednich pomieszczeń, w których można byłoby prowadzić rozrastającą się działalność. Z tego powodu w 2003 biuro Spółki zostało przeniesione do wynajętych pomieszczeń biurowych przy ul. Rejtana 54. Tam Spółka zyskała większe pomieszczenia dla prowadzenia swej działalności i mniej skomplikowany dojazd dla swoich klientów. Od lutego 2007 Eproco funkcjonowało w nowym budynku usługowo-biurowym przy ul. Chłapowskiego 87 w Ostrowie Wielkopolskim. Po raz kolejny zwiększona została powierzchnia biura, uzyskano także dobre zaplecze socjalne oraz pomieszczenie dla serwera i innego sprzętu informatycznego. Obecna lokalizacja przy ul. Lotniczej 37 w Ostrowie Wielkopolskim wykorzystywana jest od stycznia 2015 roku - obecny budynek posiadający ok 850 m2 powierzchni zapewnia wystarczającą powierzchnię do obsługi wszystkich klientów biura rachunkowego.
 
W roku 2009 Eproco uzyskało wsparcie ze środków Unii Europejskiej na realizacje projektu związanego z wdrożeniem innowacyjnych usług księgowo-kadrowych. Za stały rozwój innowacyjnej oferty firmy, Eproco zostało kilkukrotnie wyróżnione i nagrodzone na konkursach lokalnych i ogólnopolskich w tym m.in.: certyfikatem Wielkopolskiej Jakości, tytułem Wizjonera IT na ogólnopolskim konkursie Krajowych Liderów Innowacji i Rozwoju itp.
 
Obecnie Eproco współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wśród jej klientów znajdują się przedsiębiorstwa działające na rynku lokalnym oraz krajowym, a także podmioty zagraniczne. Zasady współpracy są regulowane stałymi umowami lub też wynikają z okresowych indywidualnych potrzeb klientów.

Doświadczony zespół zatrudnionych specjalistów z zakresu zarządzania, finansów, prawa, rachunkowości i informatyki pozwala na wspieranie przedsiębiorstw w różnych obszarach ich działalności. Dodatkowo zakres usług doradczych poszerza się i zmienia wraz z potrzebami zgłaszanymi przez klientów. Cechy charakteryzujące Eproco to również stosowanie nowoczesnych narzędzi informatycznych, które pozwalają uzyskać klientom istotne korzyści. W najbliższych latach spodziewane jest umocnienie pozycji Eproco na rynku oraz podniesienie jakości świadczonych usług.