Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Ekologia w biurze rachunkowym

Centrum Biurowe Eproco Sp. z o.o. Sp. k., jako przedsiębiorstwo świadome i odpowiedzialne społecznie, rozpoczęło wdrażanie od 2009 roku projektu „Zielone biuro rachunkowe”. Projekt ten jest prywatną innowacyjną Eproco wzorowaną na ogólnoświatowych trendach ochrony środowiska i walki z globalnym ociepleniem.

Działalność biur rachunkowych nie pozostaje bez wpływu na nasze środowisko, gdyż biura te generują dużą ilość dokumentów w wersji papierowej i zwiększają pobór energii w związku z koniecznością pracy na wielu urządzeniach biurowych. Do wspomnianych problemów dochodzą m.in.: wysoki poziom zużycia tuszy i tonerów oraz problem z utylizacją błędnie wygenerowanych i wydrukowanych dokumentów.

W związku z ciągłym rozwojem biura rachunkowego i świadomością skutków prowadzenia takiej działalności, Eproco w 2009 roku zainwestowało w nowoczesna infrastrukturę komputerową. Firma zakupiła nowoczesne, certyfikowane serwery wraz z nowoczesnym oprogramowaniem, które znacząco ograniczyły pobór energii elektrycznej. Zmniejszenie poboru energii elektrycznej wynikało ze zmniejszenia ilości komputerów potrzebnych do bieżącej pracy i archiwizacji danych całego biura rachunkowego. Jednocześnie inwestycje te zwiększyły wydajność biura rachunkowego i poprawiły otoczenie pracy wewnątrz firmy.

Wraz z zakupem nowoczesnych i energooszczędnych serwerów, Centrum Biurowe Eproco zakupiło również wydajne i oszczędne urządzenia wielofunkcyjne, które odznaczają się małym poborem tonerów. Pracownicy biura rachunkowego pracują na energooszczędnych komputerach z procesorami nowej generacji oraz monitorami LCD, co powoduje, iż pobór energii elektrycznej jest znacząco niższy od standardowych zestawów komputerowych.

Dokonane w 2009 roku inwestycje były pierwszym etapem wdrażanego projektu „Zielonego biura rachunkowego”, które było systematycznie uzupełniane o kolejne zadania i postulaty projektu.

W chwili obecnej, w wyniku wdrożonego projektu, pracownicy biura rachunkowego pracują  na dokumentach elektronicznych, które nie wymagają drukowania ich do wersji papierowej, co ogranicza do minimum liczbę błędnie wydrukowanych dokumentów. Dokumenty elektroniczne można sprawnie przenosić między programami i przesyłać do klientów oraz urzędów, co znacząco zmniejsza zapotrzebowanie biura rachunkowego na papier.

Eproco pracując na dokumentach elektronicznych korzysta z elektronicznego przekazywania deklaracji podatkowych do urzędów skarbowych oraz dokumentacji pracowniczej do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Elektroniczna wymiana danych pozwala uniknąć błędów w dokumentacji, poprzez weryfikację danych przez oprogramowania biura rachunkowego i urzędów. Jednocześnie system ten zmniejsza prace biurokratyczne w urzędach, gdyż wszystkie dokumenty wprowadzone są już do systemu przez biuro rachunkowe.

Podobne rozwiązanie wykorzystane zostało przy obsłudze klientów Eproco. Elektroniczna wymiana danych pozwala na pobranie danych księgowo-kadrowych od klienta do biura rachunkowego przy wykorzystaniu połączeń internetowych. Metoda ta zapewnia klientowi dostęp do bieżących informacji o swojej działalności i zmniejsza koszty obsługi księgowej. Jednocześnie możliwość wykorzystania Internetu, umożliwia Eproco współpracę z każdym przedsiębiorstwem w Polsce i zagranicą.

Wraz ze zmniejszeniem liczby drukowanych dokumentów zmniejszyła się ilość generowanych odpadów z niszczarek znajdujących się w biurze oraz znacząco zmniejszyła się liczba przechowywanych w biurze dokumentów.

Wewnętrzne procedury ochrony środowiska, jakie zostały wprowadzone w Eproco przewidują również odzysk dokumentów zadrukowanych jednostronnie, które wykorzystywane są w wewnętrznym obiegu dokumentów w firmie. Dokumenty podlegające ponownemu wykorzystaniu nie zawierają żadnych informacji poufnych, ani danych osobowych, gdyż niepotrzebne dokumenty zawierające tajemnice handlowe naszych klientów są w bezpieczny sposób niszczone i utylizowane, by osoby niepowołane nie mogły zapoznać się z ich treścią.

Zadania proekologiczne wdrożone w Centrum Biurowe Eproco Sp. z o.o. Sp. k. w ramach projektu „Zielonego biura rachunkowego” powiązane są:
 
 • ze szczególną dbałością o otoczenie biura rachunkowego,
 • z planowaniem rozwoju przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii przyjaznych środowisku,
 • z wdrażaniem wymogów prawnych w dziedzinie ochrony środowiska,
 • ze zmniejszeniem poboru energii elektrycznej,
 • z systemem świadomego zarządzania energia elektryczną wewnątrz budynku biura rachunkowego,
 • ze zmniejszeniem zużycia papieru oraz tuszy i tonerów poprzez racjonalne wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych w firmie,
 • z modernizacją infrastruktury komputerowej,
 • ze stosowaniem zaawansowanych procedur pracy na dokumentach elektronicznych,
 • ze zmniejszeniem ilości generowanych odpadów oraz poddawania ich odzyskowi dzięki przekazywaniu ich do firm utylizacyjnych,
 • z możliwością zapobiegania procesom, które mogłyby negatywnie oddziaływać na środowisko,
 • ze wzrostem bezpieczeństwa pracy,
 • ze zmniejszeniem kosztów działalności przedsiębiorstwa, co umożliwia firmie przekazanie zaoszczędzonych środków finansowych na kolejne inwestycje wspomagające ochronę środowiska.

Opisane powyżej zadania i efekty są przykładem szeregu działań wdrożonych wewnątrz Eproco od 2009 roku. W swoich działaniach, nasze biuro rachunkowe będzie dążyć do dalszego rozwoju działań wspomagających ochronę środowiska. Jednocześnie stały rozwój firmy będzie dokonywany przy wykorzystaniu oceny oddziaływania przedsiębiorstwa na środowisko naturalne, gdyż wymaga tego świadome podejście firmy do problemu globalnego ocieplenia.