Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Blog: Działalność gospodarcza

Nowy projekt ustawy - nowocześniejsza administracja podatkowa

Centra obsługi i usprawnienie wydawania interpretacji podatkowych, asystent pomagający osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą to założenia projektu ustawy o administracji podatkowej, przyjętej przez rząd 31 marca 2015 r. Zmiany mają na celu unowocześnić administrację podatkową i lepiej przygotować ją do obsługi klientów.

Więcej

Obowiązek posiadania i prawo do korzystania z pieczęci

Po założeniu działalności gospodarczej przedsiębiorca zakupuje pieczęć firmową. Dane, których należy używać do oznaczania przedsiębiorstwa oraz czy i w jaki sposób należy posługiwać się pieczęcią określają przepisy prawa. Powszechnie obowiązujące prawo nie zmusza przedsiębiorcy do używania pieczęci, nakazuje natomiast, aby w obrocie gospodarczym podawać kontrahentom pewne niezbędne informację.

Więcej

II REGIONALNE TARGI BIZNESU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniu 20 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbędą się II Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Naszego stoiska na Targach.

Więcej

Ulga przy zakupie kasy fiskalnej

Ustawa o podatku od towarów i usług w art. 111 reguluję obowiązek stosowania przy sprzedaży kasy rejestrującej i zwrot wydatków związanych z zakupem takiego urządzenia. Ust. 4 mówi, że podatnicy, którzy rozpoczną ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach, mogą odliczyć od niego kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania w wysokości 90% jej ceny zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł.

Więcej

Czas na złożenie deklaracji na podatek od nieruchomości

Do 31 stycznia osoby prawne, jednostki organizacyjne oraz spółki niemające osobowości prawnej, jednostki organizacyjne Agencji Nieruchomości Rolnych, a także jednostki organizacyjne Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe mają obowiązek złożyć organowi podatkowemu, właściwemu ze względu na miejsce położenia przedmiotów opodatkowania, deklaracji na podatek od nieruchomości.

Więcej

Konsekwencje nieopłacania podatków w terminie

Problemy finansowe w firmie mogą spowodować problemy z terminową zapłatą podatków. Płacenie po terminie naraża przedsiębiorcę na rozmaite konsekwencje – począwszy od odsetek, a skończywszy na karach nakładanych przez sądy lub urzędników skarbowych. Dopilnowanie terminów podatkowych to istotny element prowadzenia własnej firmy.

Więcej

Co w przypadku awarii kasy fiskalnej ?

Awaria kasy fiskalnej może nam się zdarzyć w każdej chwili warto być na nią przygotowanym i wiedzieć co robić. Za awarię należy uznać każdą usterkę, która uniemożliwia nam korzystanie z kasy również brak papieru do wydruku paragonu fiskalnego, niewłaściwe nanoszenie danych na paragonie czy awaria modułu drukowania termicznego drukarki fiskalnej.

Więcej

Działalność gospodarcza w mieszkaniu lub domu

Prowadzenie firmy w mieszkaniu lub domu daje prawo do wpisania części wydatków eksploatacyjnych do kosztów firmowych. Działalność gospodarcza w mieszkaniu/domu winna zostać zgłoszona także w urzędzie gminy lub miasta, ponieważ podatnik może z tego powodu być zobowiązany do zapłacenia wyższego podatku od nieruchomości.

Więcej

Planowane zmiany w CEIDG

Został przedstawiony projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przez Ministerstwo Gospodarki, który ma na celu m.in. uproszczenie procedury wykreślania i dokonywania sprostowań wpisów w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Nowe regulacje zaczną obowiązywać od połowy przyszłego roku.

Więcej