Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Blog: Rachunkowość

Jakie dane powinny znaleźć się na paragonie fiskalnym

Ministerstwo Finansów prowadzi obecnie szereg akcji zachęcających do brania i sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych m. in. : akcja „Nie daj się oszukać - sprawdź paragon”. Dane jakie muszą znaleźć się na paragonie fiskalnym reguluje § 8 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14.03.2013 r. w sprawie kas rejestrujących.

Więcej

Kary za niewydanie paragonu fiskalnego

Obecnie obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest dosyć powszechny. Wszędzie tam, gdzie są one zainstalowane powstaje konieczność rejestrowania każdej transakcji oraz wydanie paragonu klientowi, który zakupił towar lub usługę.

Więcej

Baza on-line do sprawdzenia czynnych podatników VAT

Zmiany w ustawie o VAT od 1 lipca 2015 roku dotyczą m.in. zasad stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia. Wprowadzono zasadę, zgodnie z którą mechanizm odwrotnego obciążenia ma zastosowanie wyłącznie do nabywców będących czynnymi podatnikami VAT.

Więcej

Limity podatkowe 2016

Kurs średni euro ustalony przez NBP na 1 października 2015 jest wyższy niż ten sam kurs przed rokiem. Wpływa to na podwyższenie szeregu limitów podatkowych, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku m.in. amortyzacji de minimis, rozliczeń jako tzw. mały podatnik czy na obowiązek stosowania pełnej rachunkowości.

Więcej

30 września - druga rata odpisu na ZFŚS

Pracodawca, który obowiązkowo utworzył zakładowy fundusz świadczeń socjalnych i do 31 maja przekazała co najmniej 75% odpisu podstawowego do końca września jest zobowiązany przekazać na rachunek funduszu pozostałą część równowartości odpisu podstawowego i odpisy dobrowolne. Ten obowiązek nie dotyczy pracodawców, którzy w terminie wpłaty I raty uregulowali odpis na fundusz w 100%.

Więcej

Korekta deklaracji bez konieczności uzasadnienia

Zgodnie z nowymi zasadami sporządzania deklaracji korygujących, nie będzie już obowiązku uzasadniania przyczyny ich złożenia. W efekcie podatnik nie będzie musiał dołączać do deklaracji podatkowej druku uzasadnienia przyczyn zmian treści złożonego wcześniej formularza.

Więcej

Nowe formularze deklaracji VAT

Od 1 lipca obowiązują nowe wersje deklaracji VAT-7, VAT-7D, VAT-7K, VAT-8 i VAT-9M. 29 czerwca opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 18 czerwca 2015 r. w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług (Dz. U. 2015, poz. 914).

Więcej

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić loterię paragonową

Ministerstwo Finansów ogłosiło przetarg na przygotowanie i organizację loterii promocyjnej pt. „Loteria Paragonowa". Loteria ma zachęcić klientów do odbierania paragonów, które są dowodem na to, że usługa jest świadczona legalnie, a VAT od niej zostanie odprowadzony. Skorzystać ma na tym budżet państwa.

Więcej