Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Blog: Rachunkowość

Klauzula obejścia prawa podatkowego – już obowiązuje !

Do Ordynacji podatkowej została wprowadzona klauzula przeciw unikaniu opodatkowania. Powołując się na tę klauzulę, organy podatkowe mogą kwestionować „optymalizacyjne” i legalne działania podatnika zmierzające – zdaniem organów – do unikania opodatkowania. Nowelizacja weszła w życie 15 lipca 2016 r.

Więcej

Od czerwca 2016 nowy system AIS/INTRASTAT

Ministerstwo Finansów w dniu 1 czerwca 2016 r. o godzinie 9.00 uruchomiło nowy system informatyczny AIS/INTRASTAT, który jest dedykowany do obsługi zgłoszeń INTRASTAT. System INTRASTAT jest to system statystyki obrotów handlowych pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej. System INTRASTAT w Polsce funkcjonuje od 1 maja 2004 r.

Więcej

Zapłata podatku wspólnika z konta spółki osobowej

Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowy art. 62b ordynacji, zgodnie z którym zapłata podatku może nastąpić również przez inny podmiot, jeżeli spełnione zostaną ustawowe warunki. Przepis ten ma zastosowanie odpowiednio do należności z tytułu składek.

Więcej

Kwartalne rozliczenie podatku dochodowego

Podatnik może do 20 lutego złożyć w Urzędzie Skarbowym oświadczenie wpłacania zaliczek na podatek dochodowy w formie uproszczonej. Uproszczeniem w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych jest możliwość zapłaty zaliczek na ten podatek raz na kwartał.

Więcej

Ulga na dziecko w rozliczeniu rocznym PIT-36 lub PIT-37

W przypadku, gdy podatnik wykonywał władzę, pełnił funkcję albo sprawował opiekę nad dzieckiem w roku podatkowym ma prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej. Odliczenie dotyczy łącznie obojga rodziców. Pozostawanie w związku małżeńskim rodziców dziecka bądź jego brak nie ma wpływu na sposób rozliczenia ulgi prorodzinnej.

Więcej

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Głównym celem projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest podniesienie kwoty wolnej z 3 091 zł do 8 002 zł . Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 28 października 2015 r. zwrócił uwagę na to, że w obowiązującym stanie prawnym kwota wolna od podatku nie jest dostosowana do realiów społeczno-gospodarczych.

Więcej

Remanent na koniec grudnia

Przedsiębiorcy są zobowiązani do sporządzenia remanentu na koniec roku. Taki obowiązek wynika z przepisów ustawy o rachunkowości - "Rachunkowość jednostki obejmuje:(...) okresowe ustalanie lub sprawdzanie drogą inwentaryzacji rzeczywistego stanu aktywów i pasywów.". Dane, które wykazuje się w sprawozdaniu finansowym są wiarygodne tylko wtedy, gdy pokrywają się ze stanem faktycznym.

Więcej

W 2016 nastąpią zmiany w sposobie pobierania i zwrotu PCC

W związku ze zmianą ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych zostało opublikowane 25.11.2015 r. rozporządzenie Ministra Finansów zawierające wzór deklaracji (PCC-3) a także opis sposobu pobierania i zwrotu podatku od czynności cywilnoprawnych. Główne zmiany dotyczą zakresu obowiązków notariuszy jako płatników PCC.

Więcej

W jakich przypadkach najem traktowany jest jako działalność ?

Przychody osiągane z najmu dla celów podatkowych mogą być traktowane jako przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej lub przychody z odrębnego źródła. W większości przypadków to wynajmujący decyduje o kwalifikacji i wyborze sposobu rozliczania przychodów z najmu. Warunkiem zaliczenia najmu do danego źródła przychodów jest określenie, czy przedmiot najmu stanowi składnik majątku firmy, czy też nie.

Więcej